Kurumsal

Serüvenimiz, defter çizgiciliğinden başlayıp defter imalatına, oradan da kırtasiye satışına uzanmakta. Bu yol, babadan oğula geçerek aktif olarak devam etmektedir. Babam, şahsına özel lakabıyla “Çizgici İsmet Usta”, 1970 yılında Nişan Berberyan’dan aldığı 1 adet defter çizgi makinası ile Tahtakale Cömerttürk Sokağındaki, Uzun Merdiven diye anılan hanın ikinci katında işletme hayatına başlamış. 1999 yılına kadar sadece defter çizgi ve kağıt boyama, ebatlama işiyle uğraştık. Bu tarihte babamızın desteği ile ayrı olarak Çelikkol Defter adında defter imalat atölyesini kurduk. 2005 yılına kadar iki firma olarak birlikte çalıştık.

2005 yılında babamdan bayrağı tamamen devralarak, iki firmayı birleştirip Doru Kırtasiye’yi kurduk. 2016 yılının sonuna kadar da perakende kırtasiye satışlarımızın dışında, sektörümüzün 6-7 güzide firmasının defter ve kağıt ürünleri imalatını üslendik.

2017 Ocak ayına geldiğimizde, o tarihe kadar ürünlerini imal ettiğimiz Turkuaz Kırtasiye’yi, arkadaşım ve meslektaşım Defne Kırtasiye’nin sahibi Ali Rıza Ustaosmanoğlu ile birlikte Leon Pilosof’dan devir alarak Doru Kırtasiyenin bünyesine kazandırdık. Şimdi, 400m2 satış, 3000 m2 depo, 2000m2 defter ve kağıt ürünleri fabrikası ile hizmet veriyoruz.

Her yıl yenilenen makina parkurumuzla; okul ürünleri, ticari defter çeşitleri, matbu evrak çeşitleri ve kağıt ürünlerini imal edip, deneyimli satış personelimizle müşterilerimize sunuyoruz. İlerleyen yıllarda hedefimiz; müşterilerimizin isteği doğrultusunda ürün çeşitlerimize yenilerini ekleyerek müşteri memnuniyetini arttırmak ve devam etmek.